Blog
Odbudowa zęba - rodzaje, charakterystyka oraz wskazania
Utrata zębów może wynikać z próchnicy, chorób przyzębia czy urazów. Brak uzębienia prowadzi do problemów zdrowotnych oraz obniża jakość życia. Odbudowa jest kluczowa dla zdrowia jamy ustnej i samopoczucia, ponieważ polega na przywróceniu naturalnego kształtu, funkcji i estetyki. W artykule przedstawione zostaną różne rodzaje odbudowy, ich charakterystyka oraz wskazania do stosowania poszczególnych rozwiązań.
Wpływ diety na zdrowie zębów
Zdrowe zęby mają ogromne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia człowieka. Wpływają na samopoczucie, wygląd, a także zdolność do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Jednym z kluczowych aspektów wpływających na zdrowie jamy ustnej jest dieta. To, co spożywamy, ma bezpośredni wpływ na kondycję naszych zębów i dziąseł.
Czym są wypełnienia inlay i onlay?
Wypełnienia inlay i onlay to zaawansowane techniki stomatologiczne, które zyskują coraz większą popularność wśród pacjentów poszukujących trwałych i estetycznych rozwiązań dla swojego uśmiechu. Te nowoczesne metody są alternatywą dla tradycyjnych plomb, oferując bardzo dobre dopasowanie i wykończenie. W artykule przedstawimy szczegółowo, czym są te metody, jak przebiega ich wykonanie oraz jakie są ich zalety.
Kiedy ząb kwalifikuje się do usunięcia?
Chirurgiczny zabieg usunięcia zęba wykonywany jest w ostateczności. Zwykle ma to miejsce, gdy nie ma możliwości dalszego leczenia lub wiadomo, że nie przyniesie ono spodziewanego efektu. Kiedy konkretnie przeprowadza się ekstrakcję zęba? Wyjaśniamy!
Stałe czy ruchome - jakie protezy zębowe wybrać?
Wybór odpowiedniej protezy zębowej może być kluczowy dla komfortu, funkcjonalności oraz estetyki uśmiechu. W świecie stomatologii istnieje wiele rodzajów protez, które różnią się zarówno materiałem, jak i sposobem mocowania. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej dwóm typom protez – stałym i ruchomym – aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.
Kryteria wyboru kliniki stomatologicznej
Wizyta w klinice stomatologicznej to dla wielu osób przykra konieczność. Aby to doświadczenie było jak najmniej stresujące, warto dobrze przemyśleć wybór gabinetu. Co warto wziąć pod uwagę? Oto kilka wskazówek.
Kiedy warto wdrożyć leczenie implantologiczne?
Wszczepienie implantów stomatologicznych to jedna z najnowocześniejszych metod uzupełniania braków zębowych. Implant to rodzaj tytanowej śruby, którą umieszcza się w kości szczęki – zastępuje ona korzeń zęba. Można na nim następnie wykonać odpowiednie uzupełnienie protetyczne, np. koronę, protezę lub most. Kiedy stomatolodzy zalecają właśnie takie rozwiązanie?
Objawy i sposoby leczenia paradontozy
W przebiegu paradontozy, czyli zapalenia przyzębia, stan chorobowy obejmuje tkanki miękkie i twarde otaczające i unieruchamiające ząb w zębodole. W przypadku zauważenia pierwszych symptomów tego schorzenia należy udać do dentysty. Jakie dolegliwości powinny skłonić do takiej wizyty?
- 1
- 2